כתבות נספות

חוזה דירה

האם כדאי לרכוש דירת נופש?

רכישת דירת 'יד שנייה' - מקבץ עצות

מס רכישה

דברים שחשוב לדעת טרם רכישת דירה

לרכוש או לשכור דירה

6 שלבים לרכישת דירה

המדריך לרכישת דירה מקבלן/יזם

רכישת דירה מקבלן

איך מוצאים דירה בתל אביב?

המדריך השלם לרכישת ומכירת דירה מיד שניה

מדריך קניית דירה מכינוס נכסים או הוצאה לפועל

הסבר לנושא דמי מפתח

בדיקת דירה לפני קניה

ביטוח משכנתא מהי משכנתא

איך חוסכים בהחזרי המשכנתא ?

משכנתא הפוכה

מי יכול לבצע בדק בית ?

 
 
מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

6 שלבים לרכישת דירה

נכתב על ידי דורית שאנן

השיקולים למעבר לדירה חדשה או לרכישת דירה יכולים להיות מרובים . בירור מעמיק של הצרכים שלנו יכול להוביל אותנו בדרך הקלה למציאת הדירה הנכונה עבורנו.

שלב 1 - הסיבות

שינוי שלב בחיים, שינויים במצב הכלכלי וגירויים חיצוניים אחרים הם הסיבות המרכזיות למעבר לדירה חדשה.
ברור פנימי של הסיבות והתשובות עליהן יובילו אותנו ישירות למטרה הנכונה, ללא ריצה לדירות הלא מתאימות ומפח נפש. השיבו לעצמכם מה היא הסיבה או הסיבות לכך ? לדוגמא -

1. הצורך במעבר לאזור מגורים אחר ? קרבה למשרד/ לגן הילדים/למוקד ההתרחשויות ועוד
2. צורך בשטח נוסף
3. צורך במעלית / חניה
4. אי נוחות, רעש, שכנים טורדניים והפרעות אחרות
5. שדרוג הקיים

שלב 2 - שאלת התקציב

. עשו רשימה מדויקת של הסכומים שעומדים לרשותכם:
· הלוואות
· פירעון משכנתא / לקיחת משכנתא נוספת
· כספים צפויים- מתנות,ירושות, בונוסים, העלאה במשכורת
· קחו בחשבון הוצאה נוספת של 10% הכוללת עמלות שונות לבנקים, לעורכי דין, למתווכים, למסים שתדרשו לשלם והוצאות בלתי צפויות אחרות.

שלב 3 - "טריטוריה"

התמקדו באזורים האפשריים מבחינתכם ? רשמו לפניכם שלוש חלופות לפחות, דרגו אותם וציינו את היתרונות, החסרונות והקריטריונים לפיהם בחרתם חלופה זו.

שלב 4 - הגדרת שטח מחייה

הגדלת שטח מחייה היא אחת מהסיבות הרווחות יותר. בררו מהו השטח בו אתם חיים היום. התשובה לכך תהווה אמצעי לקביעת השטח בדירה הבאה.

השטחים המצוינים בחשבון הארנונה ו/או בנסחי הטאבו לרב אינם מייצגים את שטחה האמיתי של הדירה. בצעו מדידה בעצמכם.

הגדירו את הגודל המינימלי של הדירה ? מה מספר חדרי השינה. את חדרי העבודה הגדירו בנפרד ? אלו תמיד יכולים להיות מוגדרים בחללים אחרים. בדירות הישנות בתל אביב מסגנון הבאוהאוס לדוגמא יש לרב שטחים שאינם מוגדרים במספר החדרים או שהחדרים עצמם גדולים במיוחד ומאפשרים סידור נוח. כחלופה ? הגדירו שטח מינימלי נטו.


שלב 5 - בדיקת השוק

1. בדקו ולמדו את מחירי שוק הדירות וההיצע הקיים. האם ההיצע תואם את הצרכים שקבעתם. האם התקציב שלכם תואם את השוק. יתכן שהדרישות החדשות יחייבו אתכם לנדוד מתוך העיר אל השכונות או הערים בהן המבחר גדול יותר, והמחיר בהתאם.

2. המידע המתפרסם בעיתונים ובלוחות המודעות אינו כולל את כל המידע לו אתם זקוקים. סמנו מספר מודעות העונות על הדרישות המרכזיות שציינתם וצאו לבקר בהן. זה יסייע בידכם בתהליך העבודה מול משרדי התיווך בהמשך חיפוש הדירה.

3. טיפ חשוב ! ? הכרחי לערוך רישום מדויק של הדירות שראיתם, גם את אלו שפסלתם, על כל הנתונים בציון תאריך ומחיר, או הצמידו את האינפורמציה שהורדתם מהאינטרנט ושלבו הערותיכם. ציינו במקביל אם ובאמצעות איזה משרד תיווך ראיתם דירה זו / הצמידו את כרטיס הביקור. זה ימנע מכם כפילויות ויעזור לכם בברור המוץ מן התבן..

4. יתכן ובמהלך חיפוש הדירה תבחינו שמעבר מאזור חלופה א' לאזור ב' מותיר בידכם סכום כסף לשדרוגים אחרים כמו מעלית, חניה או קומה טובה יותר. יתכן וזה יאפשר לכם לקנות דירה גדולה יותר או להתקין את המטבח עליו חלמתם. אם אלו אזורים לא מוכרים וחדשים עבורכם, טיילו בסביבה, ובקרו במקומות הציבוריים מהם ניתן ללמוד על אופי השכונה.

שלב 6 - תקציב מוגבל?

מה קורה כשהתקציב לרכישת הדירה אינו תואם את מצב השוק?

האם יש ביכולתכם להגדיל את התקציב - הלוואה נוספת? הגדלת המשכנתא? מכירת נכס אחר? אם התקציב מוגבל בדקו מעבר בין החלופות ברשימה שעשיתם, האם זה מאפשר למצוא דירות התואמות את הדרישות? שיקלו יתרונות וחסרונות, או נסו למצוא את הדרישה האחרת, שאינה בראש רשימת הדרישות, עליה ניתן לוותר.

בהצלחה

הכותבת בעלת ניסיון של מעל שמונה עשרה שנה בתחום הנדל"ן למגורים. מאז 1996 בעלת משרד תיווך דירות למגורים, ניהול נכסים [מכירה - השכרה], מתן ייעוץ, הערכת שווי וליווי אישי תומך בניהול מו"מ בעסקאות נדל"ן, במשרד התיווך TOVADO המתמחה באזור מרכז וצפון תל-אביב. dorit@tovado.com www.tovado.com

972+03+5277712


דורית שאנן

הכותבת בעלת ניסיון של מעל שמונה עשרה שנה בתחום הנדל"ן למגורים. מאז 1996 בעלת משרד תיווך דירות למגורים, ניהול נכסים [מכירה - השכרה], מתן ייעוץ, הערכת שווי וליווי אישי תומך בניהול מו"מ בעסקאות נדל"ן, במשרד התיווך TOVADO המתמחה באזור מרכז וצפון תל-אביב. dorit@tovado.com http://www.tovado.com 972+03+5277712 דורית שאנן

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.