כתבות נספות

השקעה בנדל"ן- חלק א

נדלן למתחילים

מדריך מקוצר לרכישת נדל"ן

רקע כללי על ענף הנדלן ותיווך דירות בישראל

השקעות נדלן - מדוע כדאי לייצר הכנסה פסיבית מדמי שכירות

10 דברים שלא ידעתם על תיווך נדלן

האם מתווך זכאי לעמלת תיווך גם כאשר עסקת המכר בוטלה

מס רכישה

חיפוש בית באינטרנט

הסבר לנושא דמי מפתח

איך שומרים על ערך הבית?

איך מוצאים דירה בעיר הזו?

ביטוח דירה

חישוב מס שבח

נדלן - מילון מונחים

חוק מתווכי הנדלן

זהירות ערבות -שלשי בסדרה

השפעת שער הדולר

עיצוב פנים - מעצבי פנים

עיצוב מרפסת השמש הקטנה

 
 
מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

מדריך מקוצר לרכישת נדל"ן

מאת: דורית שאנן

אין עצה אחת יכולה להחשב כטובה בעיני אחר, אך הנה מספר נקודות למחשבה במדריך מקוצר זה למחפשי הדירות ואו כל נדל"ן אחר לרכישה.

1. מיקום – לפני שאתם רוכשים דירה/ בית או כל נדל"ן אחר ודאו כי הסביבה מתאימה לכם. שיקולים הכרחיים בעת רכישת דירה למגוריכם הם - הקרבה לבתי הספר, גני הילדים, החנויות ושרותים חשובים אחרים. סביבה טובה ומיקום טוב אף יסייעו בידכם בהמשך להגדיל את הרווחיות במכירת הדירה.

2. שטח - בעוד רבים מתמקדים בגודלה של הדירה, יש לשים לב גם לחלוקה הפנימית ולאפשרויות ניצול נכון של שטח זה . מ"ר גדול אינו בהכרח מצביע על יכולת תכנון נכון של הבית. התייחסו לשטחים מבוזבזים : מסדרונות מהם לא ניתן להימנע בדירות ארוכות וצרות, שטחי מדרגות - כמו אלה בדירות הגג והדופלקסים. שטח המחייה בפנטהאוס או בדירה במפלס אחד גדול יותר מדירת גג דו מפלסית.

3. חניה – ודאו כי מספר החניות וגודלן תואם את סגנון החיים שלכם. עד לאחרונה מקובל היה לחשוב כי חניה הכרחית רק לדירות, בתים ונכסים המצויים בתל אביב או ממוקמים במרכזי הערים האחרות. מקום חניה אחד אינו מספק את הצורך האמיתי גם אם הנכס ממוקם במושב מרוחק ושקט. בסופי השבוע כשהמשפחה והחברים מתכנסים, צובאים על פתחו של הבית צי רכבים.

4. מטבחים – הכי נכון ועכשיו - המטבחים הגדולים והמעוצבים עם כלים סניטרים מעודכנים. מטבח המקושר ישירות אל חדר האוכל - נוח יותר. אי החוצץ בין המטבח לחדר האוכל מהווה פתרון נוח ומזמין.

5. חדרי שינה וחדרי רחצה - מספר חדרי הרחצה וחדרי השירותים בבית הם יחס ישיר למספר חדרי השינה ו/או מספר הנפשות שיתגוררו בו. ככל שיש יותר חדרים רצוי וכדאי להקצות יותר משני חדרי רחצה מרווחים בנוסף לשרותי האורחים.

6. חדרי ארונות – ודאו שיש מספיק מקום בחדרי הארונות או חללים נוספים בהם ניתן למקם ארונות בגדים ואחסון. שטחי אחסון חשובים לא פחות, גם אם לנכס עצמו יש מחסן. המחסנים משמשים לרב לתכולה שיצאה מכלל שימוש. שטחי אחסון בתוך הבית משמשים לתחלופה עונתית של התכולה.

7. מצב הבית – מצבו הכללי של הנכס הוא מפתח נוסף לקביעת ערך הבית. בחנו את הנכס היטב. מצאו מה דורש תיקון והאם ישנם מפגעים אחרים בסביבה. רצוי להיעזר בבעלי מקצוע לבדיקה מחודשת וגילוי ליקויים נסתרים מהעין או כאלו שיכולים לצוץ בהמשך. בקשו מבעלי המקצוע לאמוד עבורכם את העלויות הנוספות שיידרשו לתיקון או שיפוץ הבית. עלויות אלו הן תוספת למחיר הדירה.

8. הערכה נוספת – בדקו את מחיר הנכס ביחס לנכסים אחרים המוצעים בשוק כעת. המתווך במשרד התיווך או השמאי המלווים אתכם ברכישת הנכס מהווים מקור מעולה לקבלת מידע זמין. משרד התיווך יוכל לעדכן אתכם לגבי הדירות המוצעות למכירה ודירות דומות שנמכרו לאחרונה בסביבת הדירה אותה אתם שוקלים..

9. גובה שכר דירה – שכר דירה מהווה מדד מובהק לביקושים שיש לדירה, הבית או כל נכס אחר בסביבתו. בדקו את גובה השכירות בהשוואה לנכסים דומים במיקום המדובר. אם בכוונתכם להשכיר את הנכס לדיירים אחרים או גם כדי לקבל אינדיקציה נוספת לגבי מחירו. המתווך או משרד התיווך המלווים אתכם יוכלו לתת לכם מידע זה.

10. בעלות על הנכס – החלטתם שהנכס מתאים? בקשו לעיין בנסח הטאבו וברישומו. בדיקת הנסח תבהיר את מעמד הרישום והבעלות על הדירה. היום הוצאת נסחי טאבו נגישה, זולה וניתן להוציאם באמצעות אתרי אינטרנט להוצאת נסחי טאבו. העבירו את הנסח לבדיקת עורך הדין המייצג אתכם ברכישת הדירה.

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי

פרטים אודות מחבר המאמר:
הכותבת בעלת ניסיון של מעל שמונה עשרה שנה בתחום הנדל"ן למגורים. מאז 1996 בעלת משרד התיווך TOVADO למגורים באזור תל אביב מרכז וצפון, כולל השכונות הצפוניות. dorit@tovado.com 972(+03)+5277712 www.tovado.com