מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

איך חוסכים בהחזרי המשכנתא ? - מחזור משכנתא

מאת: מיפרייס - השוואת מחירים

מה זה מחזור משכנתאות

כאשר אנו בוחרים משכנתא היא ניתנת לנו בריבית מסוימת וקבועה, בתשלומים מסוימים . מחזור משכנתא מאפשר לנו לעבור מהמסלול בו אנו נמצאים למסלול אחר, אשר בו הריבית ואופי התשלומים שונה .

מתי כדאי לעבור למסלול אחר ובכך להטיב את תנאי המשכנתא שלנו

כדאי לבצע מחזור משכנתא , כאשר היא עומדת על מעל ל-100 אלף שקל והריבית שלה היא מעל ל-5 אחוז . כמו כן מומלץ לעשות זאת כאשר המשכנתא היא ליותר מ-10 שנים . אז נוכל לקבל ריביות נמוכות יותר מאלה שיש לנו , ופריסת התשלומים תהיה נוחה יותר עבורנו .

מה כדי לבדוק כאשר מחליטים לבצע מחזור משכנתא

יש לבדוק את האלמנטים על פיהם אנו משלמים את המשכנתא . ראשית- שער הדולר, מתוך ניסיון להעריך האם הוא יעלה או ירד בתקופה הקרובה, את המדד ואת המשכורת שלנו , שכן על פיה נדע האם אנו נוכל לשלם את מה שהמסלול החדש ידרוש מאיתנו . רצוי מאוד לבחון מדי פעם את שוק המשכנתאות ואת המסלולים שהבנקים מציעים , על מנת שנדע האם קיים מסלול טוב מזה שאנו נמצאים בו .

עבור מי מיועד מחזור משכנתאות

המחזור מיועד למי שרוצה לקצר או לשנות את פריסת התשלומים שלו, עבור מי שמרגיש שהוא משלם ריבית גבוהה מדי או עבור מי שחייו השתנו לטובה או לרעה מבחינה כלכלית, והוא רוצה להתאים את המשכנתא שלו לשינויים שחלו בחייו .

האם ניתן לעבור למשכנתא בבנק אחר, וכיצד נוכל לדעת שאכן זה משתלם לנו

כיום ניתן לעבור מבנק לבנק אחר, אך עלינו לשלם עמלת פירעון מסוימת . אנו יכולים להשתמש בשירותי חברות פרטיות שונות, אשר, תמורת עמלה מסוימת, יבחנו עבורנו את המסלולים השונים המוצעים לנו ויעזרו לנו להחליט היכן כדאי לנו לקחת את המשכנתא שלנו .

האם ניתן להעריך כמה נוכל לחסוך על ידי מחזור המשכנתא שלנו

לפי הערכות שונות, כל אחד שמבצע מחזור משכנתא יכול לחסוך אלפי שקלים בשנה . אך הכל תלוי כמובן במסלול בו אנו נמצאים, בריבית שלו ובריבית שנקבל במשכנתא החדשה שניקח.

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי