מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

איך למכור את הדירה במהירות ובלי לחץ-חלק 1

כותב: Dror Samoelov

קניה ומכירת דירה הינה הרכישה היקרה ביותר שרוב האנשים עושים בימי חייהם, שיפור באחוזים בודדים בביצוע העיסקה יכול להתבטא בעשרות אלפי שקלים, שהם שווי ערך  למספר לא קטן של חודשי עבודה, לעיתים שנות עבודה של שכירים.

המאמר יציג מספר עצות כיצד למכור את דירתכם ביעילות ובמהירות ולמקסם את המחיר.

מודיעין מהשטח – לפני שנפרסם את המודעה ונדרוש על הדירה מחיר כלשהו, חשוב שנכיר את שוק הדירות באזורנו, אילו דירות נוספות מתפרסמות כעת, מה המחירים שדורשים עליהם בעליהן, מה מצבן, האם הדירה שלנו יחודית במשהו לעומת כל השאר. כדאי מאד ללכת ולבקר בדירות המוצעות למכירה, כקונים ולהתרשם ממראה עיניים על מצב הדירה, מצב הבניין, תוספות או כל גורם אחר שמשפיע על איכות הדירה ובמה דירתכם עדיפה או נחותה מהדירות הללו.

כדאי גם לבדוק מה מציעים הקבלנים באזור, ומה האלטרנטיבה של הקונים לגבי דירות חדשות. לאחר מכן תוכלו למצב את דירתכם לעומת המתחרים ולדעת במה אתם עדיפים ולבקש את המחיר הנכון. 

קביעת המחיר – אם הגעתם למסקנה שבעלי כל הדירות הדומות לשלכם מבקשים 800,000 ₪ אם תבקשו 790,000 ₪ כבר תהיו יותר אטרקטיביים מהם. מן הסתם הם ירדו במחיר בעת המו"מ, וגם אתם,אבל פחות. לעומת זאת יש סיכוי גדול יותר שיגיעו אליכם קודם ואתם תמכרו לפניהם.

מקום נוסף שמומלץ לבדוק הוא אתר רשות המיסים, שם מדווחות עסקאות שבוצעו בפועל, לא מחירי הפתיחה שדורשים בעלי הדירות, כך תוכלו לבדוק אלו עסקאות בוצעו באזורכם בשבועות/חודשים האחרונים.

לרוב בני האדם יש נטייה טבעית להפריז בערכם של הדברים השייכים להם, בעיקר מסיבות אמוציונאליות, ברור הרי שהדירה שבה גידלת את שלושת ילדיך היא בעלת ערך מיוחד (אבל רק עבורך !!) חשוב שנדע מה המחיר האמיתי של נכסים דומים בשוק ובאיזה מחירים הם באמת נמכרים, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו "מתייבשים" ואם גם יש לנו כורח מציאות אמיתי למכור, אנו עלולים למכור עוד מתחת למחיר השוק.

פרסום המודעה – את הדירה נוכל לפרסם באחד מלוחות המודעות האינטרנטיים החינמיים או שבתשלום, או במקומון, בשיטה הישנה והטובה. לפרסום המודעה יש מטרה אחת בלבד, לגרום לקונה הפוטנציאלי להרים את הטלפון ולהתקשר אלינו.

המודעה צריכה לבדל את עצמנו מכל שאר המודעות ולגרום לקונה להרים את הטלפון אלינו, כותרת מסוג "הדירה הכי יפה ברמת אביב" תצליח למשוך תשומת לב יותר מ"דירת 4 חדרים ברמת אביב"ברגע שהקונה הפוטנציאלי התקשר המודעה סיימה את חלקה בתהליך.

 בשבוע הבא בהמשך המאמר מה להגיד בטלפון, איך להציג את הדירה ועוד


www.easynadlan.co.il
לקבלת טיפים נוספים בחינם בנושא השקעות נדלן - לחצו כאן
לקבלת טיפים  בחינם בנושא השכרת הדירה – לחצו כאן
למדריך לרכישת נכס להשקעה בקלות ובביטחון – לחץ כאן

/article/122047/איך-למכור-את-הדירה-במהירות-ובלי-לחץ-חלק-1
קרדיט המחבר
מנכ"ל נדל"ן באיזי