מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

השקעה בנדל"ן בגרמניה

מאת: סר טר

חזק מול הדולר האמריקאי והמטבעות הקשורים אליו. יוקר המחיה הממוצע נמוך מבמדינות אחרות באיחוד האירופאי, בעיקר במחוזות המדינה.

מספר הדירות החדשות שנבנו בשנה ירד במהלך שבע השנים האחרונות, ונמצא עכשיו בשפל היסטורי של כל הזמנים. משמעות הדבר יכולה להיות עליה במחירי השכירות באיזורים בהם אין מספיק דירות בשוק. שיפוץ מבנים ישנים, והחזקתם כנכס למטרת הכנסה משכירות, או מכירתם דירה אחר דירה, יכולים להיות כדאיים מאוד, ממבט על המצב בו נבנות מעט מדי דירות חדשות.

רווחים אישיים ממכירת נדל"ן פרטי שהוחזק לאורך יותר מ-10 שנים, או ממכירת בטוחות שהוחזקו למעלה מ-12 חודשים, פטורים ממס. מס רווחי הון אינו חל על מכירת נדל"ן, ששימשה לצורך רכישת נדל"ן אחר, בכפוף לתנאים מסוימים. מכירת החזקה, כאשר אחוז ההשקעה נמוך מ-1%, פטורה ממס. כאשר אחוז ההשקעה הנו גבוה מ- 1%, ישולם מס על 50% מהרווח. חברה- שעור המס הסטנדרטי לחברה הוא 25%. רווחי הון ממכירה של נדל"ן, שהושקעו בנדל"ן אחר הנם פטורים ממס, בכפוף לתנאים מסוימים. בהתאם לרפורמה במס, 95% מרווחי הון על מכירת מניות בחברות זרות פטורים ממס. מכירת מניות בין חברות גרמניות פטורה ממס.

האזורים האטרקטיביים ביותר, בהם השכירות היא הגבוהה ביותר הם פרנקפורט, מינכן, שטוטגרט, דיסלדורף, המבורג, וקלן. ברלין מבוקשת מאוד על ידי משקיעי חוץ, אך היא השקעה הכוללת יותר סיכונים מאשר בערים אחרות, אפילו יותר מבדרזדן או ליפציג. ערים כמו פרנקפורט, מינכן, שטוטגרט, ואחרות שהוזכרו, הנן די יציבות מבחינת השכרה, ובמיוחד באזורים הטובים של העיר.

נכס זול הוא יקר לשיפוץ, ולעיתים קרובות נמצא באזורים כפריים, אך גם בחלקים עתיקים של ערים וכפרים. בחירת המקום משקפת מחיר עתידי, וצריכה להישקל בזהירות. האופי האוניברסלי של האזורים העירוניים, ואזורי תיירות מוכרים אודות לאקלים שלהם וטבעם המיוחד, מביאים באופן כללי למחירים יותר גבוהים מבאזורים אחרים.

מדריך תקציבי

מס הנדל"ן הנו בשעור של 3.5% ממחיר הקניה המוצהר בחוזה. דמי רישום ותשלום לנוטריון הנם כ- 2.0% עד 2.3% ממחיר הקניה.

מימון מתבצע ברוב בשעור של 60% עד 70% ממחיר הרכישה באמצעות משכנתה. כל מה שמעבר לזה עד ל- 100% ממחיר הרכישה צריך להיות מובטח באמצעות בטחונות כמו ביטוח (באותו ערך בדיוק), או בטחונות פיננסיים אחרים שיופקדו בבנק המממן. מימון זרים שאינם תושבי גרמניה, ואינם מרוויחים את כספם בגרמניה, הנו אפשרי בנסיבות מסוימות, אך לא ניתן לצפות כי יעבור את השעור של 60% מסכום הרכישה.

מידע:www.imoinvest.co.il

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי