מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

האם כדאי להכנס להשקעות נדלן במולדובה?

נכתב על ידי אסנת פלד


חברת מנטור גרופ, אשר פעלה בשנים האחרונות בעיקר בשוק הרומני, מעמיקה את פעילותה במדינות נוספות במזרח אירופה. המדינה הראשונה שנבחרה הינה- מולדובה.

החברה ביצעה בחודשים האחרונים מחקרי שוק נרחבים במולדובה תוך התמקדות בעיר קישנייב והחל מעתה תוכל לספק את סל השירותים המקיף ליזם הנדל"ן גם במולדובה.

מדוע מולדובה?

יזמים רבים, ביניהם חברות ישראליות ציבוריות כדוגמת- אדמה ואפריקה ישראל, כבר גילו את הפוטנציאל העסקי הטמון במולדובה.
מולדובה ובעיקר העיר הבירה קישינייב מגלמת בתוכה הזדמנויות עסקיות מעניינות, וזאת בזכות העובדה כי מחירי הקרקע עדיין זולים למדי וכך גם מחירי הבנייה.

לשמחת כולנו, החברות זרות, הרגילות להגיע לאיזור לאחר "בשלות" ראשונית, טרם גילו את הייחודיות שיש למקום להציע, כך שניתן עדין לנצל את היתרון הקיים.

נתונים שיווקיים - כמה עובדות על מולדובה...

מחקרי השוק שבוצעו על ידי חברת הבת מנטור פרומרקט
בעיר קישינייב, חושפים מספר עובדות מעניינות שיש לציין .
מספר הפרוייקטים לבנייה שהחלו בעיר הבירה הינו מועט. המצב מזכיר את בוקרשט כפי שהייתה לפני כ- 5 שנים.

עלויות הבנייה למטר מרובע נעות סביב 450-500 יורו, סטנדרט הבנייה הינו בסיסי למדיי . בעיר אינה מורגשת פעילות שיווקית מוגברת, אין ירידי דירות למכירה או פירסום מאסיבי, מרבית הפרוייקטים נמכרים בקצב מהיר למדיי ואין תחרות רבה על תשומת לב שיווקית בין הפרוייקטים בעיר.

מחיר מכירה ממוצע למ"ר בפרוייקט מגורים בעיר עומד על 700-1200 יורו, ומרבית הדירות נמכרות לזרים הרוכשים אותן למטרות השקעה , ולמקומיים בני המעמד הגבוה.
בל נשכח כי השכר הממוצע עומד על פחות מ- 250 יורו לאדם...

בתחום המסחרי, בעיר קיימים כ- 2 קניונים מובילים, האחד בגודל קטן- בינוני ובסטנדרט נמוך מאוד, השני נמצא עדיין בבנייה.

בנייני המשרדים המעטים המציעים משרדים להשכרה A CLASS מלאים עד אפס מקום ע"י חברות זרות הקבעו את מקומן בעיר הבירה ומשלמים בממוצע 18-25 יורו למ"ר (מחירים גבוהים המשקפים ביקוש גבוה והיצע נמוך מאוד)

איפה הקאצ'?
התמונה נשמעת מפתה למדי וכמובן שאנו כישראלים שואלים את עצמנו, היכן החיסרון או הקושי?
ובכן התשובה קיימת- נושא המימון הינו בחיתוליו ולא ניתן לקבל מימון איכותי ומשביע רצון (כפי שניתן למשל ברומניה).
חברת מנטור השקעות, המנהלת מחלקת שירותי מימון פעילה ומצליחה ברומניה, נמצאת כרגע בהליכי מו"מ מול מספר קרנות ובנקים בינלאומיים ובקרוב נוכל להציע גם ללקוחותינו ולשותפינו העסקיים פתרונות מעניינים גם בכיוון הזה.

ומה בתכנון?
בחודש שעבר נפתחה שלוחה של חברת מנטור בקישינייב, והחל מעתה אנו מתחילים לפרסם הצעות מעניינות שאנו מאתרים עבור לקוחותינו.
כהרגלנו, אנו נוהגים לעבוד עפ"י פרופיל אישי מותאם והינכם מוזמנים להפנות אלינו מייל ישיר ובו הסבר על מידת העניין, מיקומים ותקציב רלוונטי להשקעה.

אסנת פלד- מנהלת שיווק של חברת מנטור השקעות, חיה בבוקרשט מזה 3 שנים ומכירה מקרוב את שוק הנדל"ן המקומי. אנו מלווים קבוצות יזמים, משקיעים וקבלנים ומאתרים עבורם את ההזדמנויות הנכונות ברומניה. אני מזמינה אתכם, לשלוח אלי שאלות והערות בנושאי נדל"ן במזרח אירופה ורומניה בעיקר. http://www.mentor-invest.com info@mentor-invest.com

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.