מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

חיפוש בית באינטרנט?

נכתב על ידי יואב איתיאל

האינטרנט משנה את הדרך בה אנחנו חיים, ובה אנחנו קונים. זוכרים כיצד פעם, בחיפוש אחרי דירה לקנייה הייתם ניגשים למתווך שעל חלון הראווה של המשרד שלו היו תלויים כרטיסים עם פרטים של בתים המוצעים אצלו למכירה? זוכרים שאם גיליתם ענין בהם היה יושב איתכם מול כרטיסיית נכסים ולאחר מכן צועד אחתכם לרות דירה או בית שגיליתם בהם ענין? לא עוד!

האינטרנט חולל מהפכה של ממש קרתה בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות והמהפכה נמשכת. היכולת של קונה לערוך מחקר לפני קניה גברה לעין ערוך בשנים האחרונות. חיפוש בגוגל אחרי המילים "נווה הברון" בגוגל ישראל מעלה 14,500 תוצאות. חיפוש אחרי "וילה בזכרון יעקב" "וילות בחורש" 10,500 תוצאות. "נווה אשר פרדס חנה" 27,500. ולא רק בעברית. חיפוש אחרי "zichron yaacov" בגוגל קום (העולמי), למשל, מוביל ל 91,600 דפים! האינטרנט פתח אפשרות לרוכשים, גם מחו"ל, לסקור את ההיצע עוד הרבה לפני שהגיעו לראות בית בשטח.

ומה מוצאים בין התוצאות האלה? הרבה "זבל", אבל גם הרבה הרבה אינפורמציה מעולה על הישובים והשכונות, החינוך, בתי הכנסת, המסעדות, הגלריות וכל מה שקשור בחיים באחד מן המקומות בהם אתם שוקלים לרכוש מגרש בית, או דירה. מוצאים גם אתרים רבים העוסקים בנדל"ן -- לוחות "למכירה" ואתרי משרדי תיווך רבים. באתרים האלה אתם מוצאים אלפי נכסים מצולמים, ופרטים טכניים ואיכותיים אודות הבית שתשקלו אולי לקנות.

ישנן עדיין בעיות רבות. רבים מהפרסומים אינם מעודכנים. טבעם של מחירים שהם עולים ויורדים עם תנודות השוק והביקוש לנכס, וטבעם של נכסים שהם נמכרים לבסוף. התיסכול של מחפשי בתים רבים הם שהמידע שהם מוצאים באינטרנט כבר אינו מעודכן.

אבל אצל סוכנויות הנדל"ן המתקדמות יש גם אתרים משוכללים מהדור הבא, בהם האינפורמציה עדכנית עד כדי כך שכאשר נמכר נכס הוא מעודכן תוך שניות באתר האינטרנט שלהם, וכך גם כאשר שונה מחירו. אתרי אינטרנט נדלניים של הדור החדש מאפשרים קבלת עדכונים שוטפים של נכסים היצאים למכירה באמצעות טכנולוגיה הנקראית RSS, כך שאם אתם מחפשים בית להשכרה בבנימינה, למשל, תוכלו להרשם לקבל את המידע תוך דקות מהרגע שנכס כזה אכן הופיע בשוק.

התוצאה? מחקרים אחרונים בארה"ב מראים שרוב הקונים היום עורכים חיפושים באינטרנט הרבה לפני שהם פונים בכלל למשרד תיווך, וכשהם פונים הם פונים בדרך כלל למשרד שאתר האינטרנט שלו סיפק להם את הסחורה האינפורמטיבית שאותה חיפשו. אלה שערכו את החיפוש המקדים שלהם באינטרנט נזקקים בדרך כלל לפחות ביקורים בבתים בשטח, לפני שהם מחליטים איזה בית יקנו.

לא רק קונים נהנים מהאינטרנט. שוקלים למכור בית, דירה או מגרש? אתרי אינטרנט של משרדי תיווך מספקים לכם מידע רב שיעזור לכם לתמחר את הבית בצורה שקולה לפני שתציעו אותו למכירה.

גלישה נעימה!

יואב איתיאל הוא מבעלי "בראל נכסים"

www.30900.com

יואב איתיאל הוא מבעלי בראל נכסים, סוכנות הנדל"ן הדינמית ביותר שמרכז הפעילות שלה באזור זכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה, פרדס חנה, כרכור, בת שלמה וישובי חוף הכרמל.

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.