מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

הכינו את הבית למכירה!

מאת: יואב איתיאל

שוקלים לשדרג את בית המגורים? מתכוונים למכור את הבית בו אתם מתגוררים?

שוק הנדל"ן הנוכחי מיטיב עם המוכרים, המחירים עלו משמעותית בשלוש השנים האחרונות, ואם שקלתם למכור, עכשיו זמן מצוין לעשות זאת. קונים רבים יחלו בחיפוש בתים באביב, כדי לאתר, לרכוש ולעבור לבית חלומותיהם במהלך הקיץ לפני פתיחת שנת הלימודים.

-למרות שבאיזור זכרון יעקב, בנימינה והסביבה הביקושים ערים לאורך כל תקופות השנה, "עונת המכירות" הטיפוסית מתחילה באביב ונמשכת עד שלהי הקיץ.

- רוב רובו של ערך הבית אינו ב"קוסמטיקה" שלו, אלא בערך המגרש, נתוני שטח הקרקע שלו ושטח הבית הבנוי, אבל בית אטרקטיבי יימכר בדרך כלל מהר יותר ובמחיר גבוה יותר משכנו שאינו כה אטרקטיבי.

- נוף ים אי אפשר להוסיף לבית הפונה מזרחה, אבל מספר פעולות לא מסובכות ולא יקרות יכולות לשפר את סיכויי המכירה של הנכס שלכם עד מאד.

- קודם כל נקיון וסדר

- בצעו סיור בבית וסביבו. ניקיון וסדר הם הדברים הראשונים בהם מבחינים רוכשים. בית מסודר ונקי אינו ערובה לטיבו, אבל בית לא נקי ולא מסודר מחשידים את הרוכשים העלולים לשאול את עצמם "מה עוד לא בסדר פה"?

- מיעוט חפצים ואביזרים עוזר לרוכשים לדמיין את עצמם ואת הריהוט שלהם בבית שלכם. חפצים שאינם בשימוש העלימו לאחסנה, או לפחות רכזו בצורה מסודרת.

- תיקונים קלים ראוי שתעשו עוד לפני שאתם מוציאים את הבית למכירה. קיר מתקלף ראוי שתצבעו מחדש. ברז דולף יש לתקן, העלימו חוטי חשמל וכבלים ללא שימוש. מכסים למערכות המיזוג, החשמל, המים בבית ומחוצה לו יש להשלים.

- השלימו רשתות חסרות בחלונות ותקנו כאלה שנקרעו. בדקו את תקינות המזגנים ושאר המערכות בבית. אם שלט דלת המוסך אינו תקין, תקנו אותו. גזמו את העצים ובודאי את אלה המסתירים את הנף היפה הנשקף מביתכם או מהחצר והכינו את הדשא והפרחים לתקופת האביב. אם לא העסקתם גנן עד עתה, ראוי אולי שתקחו כזה עכשיו, לטיפול יסודי אחד ולתחזוקה פעמיים בחודש.

- שיפוצים גדולים יותר ויקרים יותר הינם לשיקול דעתכם. קחו בחשבון שרוכשים רבים מתחילים את הסיור בבית במטבח ואח"כ מתמקדים בחדר האמבטיה של יחידת ההורים. אם אלה מיושנים, נוצרת בקרב רוכשים ההרגשה "שיש עוד הרבה מה להשקיע". שיפוץ קל ולא יקר הוא החלפת דלתות וידיות ארונות המטבח והאמבטיה. לא כל שיפור בבית יחזיר את ההשקעה במחיר שיושג בסופו של דבר אבל שיפוץ מטבח ואמבטיה בדרך כלל עוזרים להעלות את מחיר הבית אפילו מעבר לגובה ההשקעה הכרוכה בכך.

- זה הזמן לסיור מוקדם ולהערכה

- הזמינו את סוכן הנדלן שלכם כבר עכשיו לביקור ולחוות דעת. לאחר סיור חטוף של דקות ספורות הוא או היא יוכלו לומר לכם מה עוד ניתן לעשות בזריזות ובהוצאה קטנה כדי לעשות את הבית שלכם אטרקטיבי יותר לרוכשים שיגיעו אליו כאשר תוציאו אותו למכירה.

 רוב סוכני הנדלן יעשו שירות זה עבורכם ללא תשלום וללא התחייבות מצידכם.

 בהצלחה!

גרסא של מאמר זה מאת יואב איתיאל הופיעה ב"מגזין המושבות"

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי

פרטים אודות מחבר המאמר:
יואב איתיאל הוא מומחה שיווק בינלאומי שחזר ארצה ב- 2002 ועתה שותף בחברת בראל נכסים, סוכנות הנדל"ן הגדולה בצפון, שמרכז פעילותה באזור זכרון יעקב, בנימינה והסביבה. שאלות הקשורות בתחום פעילותו ייענו ברצון!