מאגר מידע כללי דירות בחו"ל חדשים שותפים קניה השכרה ראשי

איך לשדרג דירה ולשפר את יכולת המכירה. טיפים למוכרי דירות

נכתב על ידי דורית שאנן

איך לשדרג דירה ולשפר את יכולת מכירתה. טיפים למוכרי דירות

מעט תשומת לב לפרטים הקטנים יכולים לעשות פלאים בשדרוג דירתכם. לא מדובר כאן על שיפוצים מסיבים, אלא על קוסמטיקה מתיחה והדגשת יתרונות הדירה וקידום יכולת המכירה שלה.

להלן אתייחס למספר נקודות אשר רצוי וכדאי להתמקד בהם, ויכולים לסייע במכירת דירתכם. אין זה משנה אם מדובר בדירה חדשה או ישנה, משופצת או סטנדרטית. הדירה לא צריכה להיות מאוד מושקעת ובמספר אמצעים פשוטים ניתן להבליט את יתרונותיה או ליפות אותה.

1. פנו והוציא את המיותר.

כל דבר ? חפצים שמזמן אינם בשימוש, רהיטים מיותרים, ערמת כסאות, גיבוב של קישוטים ומזכרות [אלא אם כן הם מסודרים ומוצגים בצורה נאותה] יש לפנות ! מקמו ארגז במרכז הבית והכניסו לתוכו את כל החפצים אשר לא יעברו אתכם בלאו הכי לדירה הבאה שלכם. מדהים לגלות כמה אנו צוברים במשך השנים.

דירה עמוסה, שידות תלויות בחצי זווית וללא שימוש על הקיר, ארונות מתפקעים ובגדים תלויים מאחורי דלתות ? כל אלה מקנים תחושת כובד, אפרוריות, צפיפות ומחנק ולא תורמים לשיווק הדירה.

2. תקנו את כל הדורש תיקון.

נכון, דווקא עכשיו כשאתם כבר עם "רגל אחת בחוץ" ! תיקונים שהייתם אמורים לתקן מזמן וחיכו במשך שנים, קלקולים קטנים, שימון צירים, החלפת שקעים ומתגים שבורים מטונפים או מתפרקים, מכשיר אינטרקום מצהיב ישן וסדוק, וילונות קרועים או מפויחים החליפו והתאימו וורטיקלים או צלונים חדשניים, החליפו נורות . סרקו את כל החדרים ותקנו את כל הדורש תיקון.

3. ניקוי וטיהור.

תריסים, זגוגיות, כלים סניטרים, מירוק רצפות ? רצוי במריחת וקס מבריק וריחני. אין כמו להלך על רצפה מבהיקה ואין כמו כלים סניטרים נוצצים, לא חשוב עד כמה הם ישנים או אפילו שרוטים. עשו זאת אם לא עשיתם זאת עד עכשו !

4. צבע.

צבעו קירות וארונות מתקלפים, מוכתמים ומעושנים. הכניסו קצת צבע. הסירו קורים מהפינות הרחוקות. הכנסת אור וצבע עושים פלאים לתחושת רענון וחידוש הדירה. יש לכם ארונות מטבח מהדור הקודם?
מעט אבזור מחודש של ידיות מיוחדות יסגנן אותם ויהפוך אותם לעכשוויים. ניתן היום למצוא מבחר עצום של ידיות יפיפיות מפרספקט, פלסטיק, עץ, אלומיניום, ברזל, נחושת והרשימה ארוכה.. במחיר מגוחך.

5. בחנו מהן השעות היפות יותר של הדירה.

לדוגמא - שעתן היפה של דירות עם נוף לפארק או לים - היא באור יום [בלילה המראה הנשקף הופך
לבלוק שחור]. שימו לב לאותן השעות בהן האור בדירה רך ומזמין ללא קרני שמש חזקות מדי. מניסיוני
המצטבר ישנן דירות ש"מתאהבים" בהן יותר ביום ואחרות בערב או בשעות הבוקר המוקדמות. אור, נוף, ריחות ורעשים משפיעים על תחושותינו לגבי המקום בו אנו נמצאים. השתדלו לתאם את הביקורים בדירה לשעות אלו.

6. פרחים.

פרחים באגרטל על שולחן או שידה בכניסה לבית מזמינים רוגע ונעימות לנכנסים. פנו את שולחן האוכל משלל ההצטברויות הנערמות עליו בתפזורת במשך השבוע ? מפתחות, חשבונות, פתקאות, משקפיים, טלפונים ? מצאו קופסה קטנה ורכזו הכל בתוכה. על שולחן פינת האוכל להיות נקי, מכוסה במפה יפה ומעליה אגרטל עם פרחי העונה או קערה יפה עם פירות.

7. בחנו את הדירה בעיניים ביקורתיות כאילו אינה שלכם, או בקשו מחברים טובים וכנים [ובעלי חוש
אסתטי] לעשות זאת עבורכם ולהעיר הערותיהם.

8. סיימתם?

בדקו מה קורה מחוץ לדירה, בצד השני של דלת הכניסה, בחדר המדרגות, בכניסה לבנין ובחצר. האם יש מקום להתערבות? האם הדלת נקייה ומזמינה? האם השלט על הדלת תקין? האם יש תאורה בחדר המדרגות? מצב הניקיון? האם יש ריחות טחב? ? דאגו לאווררו, גם מטהר אויר פשוט יכול להועיל. כל אלה בעלי השפעה על הבאים. ראו היכן ניתן לשדרג ועשו זאת.

9. טיפ אחרון ?

בשעה טובה התחלתם להזמין קונים פוטנציאלים לבקר בדירה. הנה רשימה קטנה של עשה ואל תעשה:

- אין כמו ניחוח קפה טוב, עוגה או תבשיל. אלו מסלקים ריחות רעים [לא כולם אוהבים ריח סיגריות, בעלי חיים וכד'] ומעניקים הרגשה ביתית. אפשר ורצוי לשים תבשיל כלשהו על הכירה או להפעיל את מכונת הקפה. זהו גם יכול להיות הזמן הנכון לאפיית עוגה !
-
- תנו לבאים לשוטט בחופשיות בדירה. אל תגבו אותם, אל תעקבו אחריהם במבטכם אחרי כל צעד שלהם. תנו להם ל"הרגיש" את הדירה ולהתרגל אליה קצת. אין צורך לומר "זהו המטבח" "זהו הסלון" ואלו "השירותים".
-
- אל תתישו אותם בפרטים - כמה השקעתם במטבח או בריצוף, ממה עשוי הארון ותיאור ההתרוצצויות שלכם אחר מציאת האריחים הנכונים. כל זה עדיין לא מעניין אף אחד. עוד לא. השאירו זאת לשלב מאוחר יותר, כשאלו יביעו התעניינות ונכונות הם כבר ישאלו אתכם וגם יהיו קשובים לתשובותיכם.
-
- אל תביעו דעה או עמדה לגבי הדירה - הדירה שקטה / הדירה מושקעת / הדירה מוארת - תיאורים אלו אהודים על בעלי הדירות, אך אינם משרתים את המטרה ולפעמים חוזרים כ"בומרנג". תמיד יהיה מי שיודיע לכם שהדירה שלכם בהחלט לא שקטה, לא מוארת או לא מושקעת..

בהשקעה יחסית לא גדולה ומעט תשומת לב אתם יכולים לחדש את הדירה ולשפר את תדמיתה, ומי יודע, אולי תחליטו שעכשיו אתם רוצים להישאר בה?

בהצלחה

דורית שאנן
www.tovado.com

הכותבת בעלת ניסיון של מעל שמונה עשרה שנה בתחום הנדל"ן למגורים. מאז 1996 בעלת משרד תיווך דירות למגורים, ניהול נכסים [מכירה - השכרה], מתן ייעוץ, הערכת שווי וליווי אישי תומך בניהול מו"מ בעסקאות נדל"ן, במשרד התיווך TOVADO המתמחה באזור מרכז וצפון תל-אביב. dorit@tovado.com
972(+03)+5277712 www.tovado.com

הכותבת בעלת ניסיון של מעל שמונה עשרה שנה בתחום הנדל"ן למגורים. מאז 1996 בעלת משרד תיווך דירות למגורים, ניהול נכסים [מכירה - השכרה], מתן ייעוץ, הערכת שווי וליווי אישי תומך בניהול מו"מ בעסקאות נדל"ן, במשרד התיווך TOVADO המתמחה באזור מרכז וצפון תל-אביב. dorit@tovado.com 972(+03)+5277712 http://www.tovado.com

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.